TRAVIAN : ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Φόρουμ μελών της Εθνικής Ελλάδος Travian
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς Ήρθατε στο forum της Εθνικής Ελλάδος του travian :)

 

 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ

Πήγαινε κάτω 
+7
afroxilanthi
ChronisT
AlfaCentaurus
DimAth
farditsis
asoee
oddy17-0
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
oddy17-0
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΤετ Ιουλ 21, 2010 4:56 pm

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ Κ. ΡΟΥΛΕΡ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ;

ΩΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΟΥΛΤΙΧΑΝΤΕΡ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΨΗΦΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ;

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ;

ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ; Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΙΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΤΡΑΒΙΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ.

ΑΛΛΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΣΠΑΜ ΚΑΙ ΦΛΑΜΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 499639 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 646830
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
oddy17-0
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠεμ Ιουλ 22, 2010 2:38 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asoee
Clubswinger
asoee


Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθηνα

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠεμ Ιουλ 22, 2010 3:32 am

oddy17-0 έγραψε:
ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ Κ. ΡΟΥΛΕΡ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ;

ΩΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΟΥΛΤΙΧΑΝΤΕΡ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΨΗΦΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ;

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ;

ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ; Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΙΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΤΡΑΒΙΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ.

ΑΛΛΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΣΠΑΜ ΚΑΙ ΦΛΑΜΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 499639 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 646830

ελα ρε Οδυσσεα δε χρειαζεται να πολωνουμε τα πραγματα! ας κανουν οτι καταλαβαινουν και ας λενε οτι θελουν εμεις εδω ειμαστε για να τους διαψευδουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2010
Ηλικία : 49

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠεμ Ιουλ 22, 2010 3:24 pm

ερωτηξη (γιατι με "ξ" ειναι το σωστο) :P
o ρουλερ ηξερε για την προσπαθεια μας?
εμεις ξεκινησαμε πρωτοι ή αυτος???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
oddy17-0
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠεμ Ιουλ 22, 2010 3:58 pm

ειναι πολυ απλο:

ρουλερ ξεκινα την προσπαθεια.

ρουλερ βλεπει οτι δεν μας βολευει και πετιομαστε απο το καναλι

εμεις κανουμε μονοι προσπαθεια

ρουλερ δινει λεφτα,κανει δικια του ιστοσελιδα και μας αντιπαρατιθεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2010
Ηλικία : 49

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠεμ Ιουλ 22, 2010 6:08 pm

θελετε να ανοιξω ενα θεμα στο κεντρικο φορουμ να κανουμε μια κουβεντουλα????
κοσμια ομως και χωρις αντιπαραθεσεις!
χωρις να ειμαστε αρνητικοι με τον ruler και αν ειναι ρε αδερφε ας κανουμε 2 συμμαχιες στην τελικη ή και 3 αν θα μπει και οι HELLAS.
παπαριλικια ειναι αυτο βεβαια , γιατι πολυ πιθανο ειναι να εχουμε διαφορετικες γραμμες αναπτυξεις , στρατηγικης και παιχνιδιου αλλα δεν νομιζω να βγαλουμε κατι και με τον τσαμπουκα.
οποτε ας παμε λαου λαου και βλεππουμε.

το χειροτερο ομως ειναι να "φαμε τα μουστακια μας"........ και δεν ειναι δυσκολο αυτο , μιας και ειμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και το μεσογειακο μας ταπεραμεντο δεν θα μας εμποδισει για κατι τετοιο ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 534987
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2010
Ηλικία : 49

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 5:43 pm

πηρα την πρωτοβουλια και ας δουμε τι θα βγει απο αυτο..........

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

το θεμα το ανοιξα. τοποθετηθηκα με τις δικες μου αποψεις. περιμενω και τους υπολοιπους , ΚΟΣΜΙΑ ΟΜΩΣ!
μπεσα θα το ζητησω να κλειδωθει αν ξεφυγουμε......... ειναι super μαλακια να τσακωθουμε για μια ωραια προσπαθεια που παμε να κανουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimAth
Spearman
Spearman
DimAth


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 48

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 9:07 pm

farditsis έγραψε:
πηρα την πρωτοβουλια και ας δουμε τι θα βγει απο αυτο..........

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

το θεμα το ανοιξα. τοποθετηθηκα με τις δικες μου αποψεις. περιμενω και τους υπολοιπους, ΚΟΣΜΙΑ ΟΜΩΣ!
μπεσα θα το ζητησω να κλειδωθει αν ξεφυγουμε......... ειναι super μαλακια να τσακωθουμε για μια ωραια προσπαθεια που παμε να κανουμε!

Δυστυχώς είναι αδύνατον να γίνει μία τέτοια συζήτηση μέσα στο forum του ελληνικού travian εξαιτίας των κανόνων του.

Παρόλα αυτά, κατά την άποψή μου, επειδή η προσπάθεια να παίξουμε όλοι μαζί σε έναν com server σαν αμοιγώς ελληνική συμμαχία:

1) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να καπηλεύεται από κανέναν
2) Δεν είναι δυνατόν ο οποιοσδήποτε αγνώστων λοιπών στοιχείων και σχέσης με το παιχνίδι του travian, με την οργάνωση και τη διοίκηση συμμαχιών κλπ κλπ να ΑΥΤΟΟΡΙΖΕΤΑΙ οργανωτής και υπεράνω όλων χωρίς καν να μπει σε ψηφοφορία από τα μέλη της ομάδας ο όποιος ΑΥΤΟΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ (βλ. ruler, petterson-isis & galatagul)
3) Επειδή δύναμη της ομάδας αυτής δεν αποτελεί ποιος το σκέφτηκε πρώτος, ποιός το εξέφρασε, ποιος το έκανε θέμα στο forum του travian, ποιος δημιούργησε ένα room στο skype κλπ κλπ
4) Eπειδή όταν θες να αυτοορίζεσαι "υπεράνω όλων", εγγυητής της ενότητας της ομάδας, διαχειριστής των skype room, των forum και οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με τη συμμαχία, δεν είναι δυνατόν ούτε προσωπικές επιθέσεις να κάνεις στα μέλη της ομάδας (βλ. Ruler, petterson-isis & galatagul), ούτε να μιλάς αισχρά προς τα μέλη της ομάδας (βλ. petterson-isis & galatagul), ούτε να αποχωρείς με την πρώτη διαφορετική άποψη που θα εκφραστεί από κάποιο μέλος της ομάδας (βλ. Ruler) γιατί βλέπετε κάποιοι είχαν αποφασίσει πριν από εμάς για εμάς... και άλλα πολλά τα οποία αρκετοί από εμάς τα ζήσαμε live!
5) Επειδή σε αυτή την προσπάθεια αυτό που χρειάζεται είναι ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΒΟΛΗ για την οργάνωση της ομάδας.

Προσκαλώ λοιπόν τόσο τον Ruler (κι ας μην θέλει να μας πει ούτε καν πως τον λένε) όσο και την Εμμυ-petterson-isis οι οποίοι θέλουν να αποκαλούνται ως Διαχειριστής της ομάδας και βοηθός του αρχηγού της «Εθνικής ομάδας» αντίστοιχα σε ανοικτή ΔΗΜΟΣΙΑ συζήτηση ΕΠΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΒΑΣΗΣ την οποία με μεγάλη μου χαρά θα κάνουμε και live σε όποιο café ή άλλο μέρος της Αττικής επιθυμούν ή στο skype, συζήτηση στην οποία να καλεστούν όλα τα μέλη τόσο του forum αυτού όσο και του forum που έχει δημιουργηθεί από τον ruler.

Ένα απλό μέλος της ΟΜΑΔΑΣ μας.
DimAth

p.s. Αντώνη εσύ ή όποιος άλλος επιθυμεί ας μετέφερει την πρότασή μου στον Ruler και την Εμμυ-petterson-isis καθώς εγώ δεν έχω skype τώρα και μέχρι την Κυριακή το απόγευμα και τέλος στο forum του travian.gr δεν μπορώ να γράψω δημοσίως.

edit: και ας μας ενημερώσει για την απάντησή των. Αν δεν έχουμε νεότερα μέχρι την Κυριακή το απόγευμα θα προσπαθήσω κι εγώ να επικοινωνήσω μαζί τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2010
Ηλικία : 49

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 9:43 pm

Δυστυχως το θεμα κλειδωθηκε........
Εχω στειλει ενα pm στον ruler εκφραζοντας του την επιθυμια να ανοιξει ενα θεμα με την Εθνικη Ελλαδος travian , ωστε να την δουν ολοι και να κανουμε μια κουβεντα.

Δημητρη , διαβασα το μηνυμα σου και ειναι πολλοι σωστα ολα αυτα που λες. Απλα δεν μπορω να του τα μεταφερω τα παραπανω γιατι δεν ημουν παρων στις συζητησεις αυτες και δεν ξερω τι να του απανατησω αν μου πει κατι αυτος. πχ , "ναι τους εβρισα αλλα πρωτα με εβρισαν αυτοι" 'η "ναι αλλα εγω προτεινα αυτο και ο ταδε δεν συμφωνησε". θα παμε σε ενα γαϊτανακι που εγω δεν ξερω τα γεγονοτα και πολυ πιθανο ειναι να με "βαλουν απο κατω"!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimAth
Spearman
Spearman
DimAth


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 48

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 9:47 pm

farditsis έγραψε:
Δυστυχως το θεμα κλειδωθηκε........
Εχω στειλει ενα pm στον ruler εκφραζοντας του την επιθυμια να ανοιξει ενα θεμα με την Εθνικη Ελλαδος travian , ωστε να την δουν ολοι και να κανουμε μια κουβεντα.

Δημητρη , διαβασα το μηνυμα σου και ειναι πολλοι σωστα ολα αυτα που λες. Απλα δεν μπορω να του τα μεταφερω τα παραπανω γιατι δεν ημουν παρων στις συζητησεις αυτες και δεν ξερω τι να του απανατησω αν μου πει κατι αυτος. πχ , "ναι τους εβρισα αλλα πρωτα με εβρισαν αυτοι" 'η "ναι αλλα εγω προτεινα αυτο και ο ταδε δεν συμφωνησε". θα παμε σε ενα γαϊτανακι που εγω δεν ξερω τα γεγονοτα και πολυ πιθανο ειναι να με "βαλουν απο κατω"!

Αυτή είναι η πρόταση μου: Προσκαλώ λοιπόν τόσο τον Ruler όσο και την Εμμυ-petterson-isis οι οποίοι θέλουν να αποκαλούνται ως Διαχειριστής της ομάδας και βοηθός του αρχηγού της «Εθνικής ομάδας» αντίστοιχα σε ανοικτή ΔΗΜΟΣΙΑ συζήτηση ΕΠΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΒΑΣΗΣ την οποία με μεγάλη μου χαρά θα κάνουμε και live σε όποιο café ή άλλο μέρος της Αττικής επιθυμούν ή στο skype, συζήτηση στην οποία να καλεστούν όλα τα μέλη τόσο του forum αυτού όσο και του forum που έχει δημιουργηθεί από τον ruler.

Νομίζω ότι αυτό μπορείς να το μεταφέρεις ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 269523

Είναι η τρίτη φορά που παρά την αήθη επίθεση που έχω δεχτεί από τους κυρίους/ες προσπαθώ να τα βρούμε και να συνεχίσουμε ΟΛΟΙ μαζί σαν ΈΝΑ, τέταρτη από μέρους μου τουλάχιστον δεν θα υπάρξει, μακάρι να έκαναν και οι ίδιοι όλες αυτές τις φορές ελάχιστα πίσω...

από εκεί και πέρα νίπτω τας χείρας μου... με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlfaCentaurus
Legionnaire
Legionnaire
AlfaCentaurus


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 10:09 pm

Καλησπέρα,
θεωρώ ότι η όποια προσπάθεια γίνει, αν γίνει τελικά, θα`χει τα ίδια αποτελέσματα που `χαν κι οι προηγούμενες... Επειδή όπως λες είμαι από τ` άτομα που `χω ζήσει από "πρώτο χέρι" όπως πολύ καλά γνωρίζεις, τα γεγονότα εκείνων των αρχικών ημερών της προσπάθειας του ξεκινήματος για την δημιουργία της Εθνικής Ομάδας κι όλα τα γεγονότα... δεν πιστεύω ότι υπάρχει μία λύση για πολλούς λόγους... κι είχα εκφράσει την άποψη μου και δημόσια στο φόρουμ με ποστ που φυσικά μέσα σε λίγες ώρες είχε διαγραφεί ( η διπλωματία δεν είναι το δυνατό μου σημείο, ότι σκέφτομαι και πιστεύω το λέω μια κι έξω κι όποιον πάρει ο χάρος...)
Μετά από τόσο χρονικό διάστημα πλέον που`χει περάσει και με τις προσπάθειες που`χουν γίνει κι από τις 2 μεριές για την δημιουργία υποδομής, οργάνωσης κι υλοποίησης του εγχειρήματος θεωρώ ότι `ναι ακόμα πιο δύσκολο να βρεθεί ένα κοινό σημείο επαφής για πολλούς λόγους!!!
Το μόνο θετικό που βγήκε από τ` άνοιγμα του θέματος στο φόρουμ του Τράβιαν είναι η απάντηση (εαν πιστέψουμε στα λόγια..) ότι θα γίνει προσπάθεια να μην παίξουν οι 2 ομάδες στον ίδιο com server!
Από κει και πέρα αν εσύ έχεις όρεξη να συζητήσεις τα ίδια πράγματα για πολλοστή φορά, ν` ακούσεις πάλι ένα σωρό... και να καταλήξουμε στον ίδιο παρανομαστή, ένα πράγμα μόνο μπορώ να σου πω: έχεις γερό στομάχι και χαρά στο κουράγιο σου και στη διάθεση σου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asoee
Clubswinger
asoee


Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθηνα

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΠαρ Ιουλ 23, 2010 10:56 pm

DimAth έγραψε:
farditsis έγραψε:
Δυστυχως το θεμα κλειδωθηκε........
Εχω στειλει ενα pm στον ruler εκφραζοντας του την επιθυμια να ανοιξει ενα θεμα με την Εθνικη Ελλαδος travian , ωστε να την δουν ολοι και να κανουμε μια κουβεντα.

Δημητρη , διαβασα το μηνυμα σου και ειναι πολλοι σωστα ολα αυτα που λες. Απλα δεν μπορω να του τα μεταφερω τα παραπανω γιατι δεν ημουν παρων στις συζητησεις αυτες και δεν ξερω τι να του απανατησω αν μου πει κατι αυτος. πχ , "ναι τους εβρισα αλλα πρωτα με εβρισαν αυτοι" 'η "ναι αλλα εγω προτεινα αυτο και ο ταδε δεν συμφωνησε". θα παμε σε ενα γαϊτανακι που εγω δεν ξερω τα γεγονοτα και πολυ πιθανο ειναι να με "βαλουν απο κατω"!

Αυτή είναι η πρόταση μου: Προσκαλώ λοιπόν τόσο τον Ruler όσο και την Εμμυ-petterson-isis οι οποίοι θέλουν να αποκαλούνται ως Διαχειριστής της ομάδας και βοηθός του αρχηγού της «Εθνικής ομάδας» αντίστοιχα σε ανοικτή ΔΗΜΟΣΙΑ συζήτηση ΕΠΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΒΑΣΗΣ την οποία με μεγάλη μου χαρά θα κάνουμε και live σε όποιο café ή άλλο μέρος της Αττικής επιθυμούν ή στο skype, συζήτηση στην οποία να καλεστούν όλα τα μέλη τόσο του forum αυτού όσο και του forum που έχει δημιουργηθεί από τον ruler.

Νομίζω ότι αυτό μπορείς να το μεταφέρεις ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ 269523

Είναι η τρίτη φορά που παρά την αήθη επίθεση που έχω δεχτεί από τους κυρίους/ες προσπαθώ να τα βρούμε και να συνεχίσουμε ΟΛΟΙ μαζί σαν ΈΝΑ, τέταρτη από μέρους μου τουλάχιστον δεν θα υπάρξει, μακάρι να έκαναν και οι ίδιοι όλες αυτές τις φορές ελάχιστα πίσω...

από εκεί και πέρα νίπτω τας χείρας μου... με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.

Στην οποια εγω θα προσθετα να ψηφιστουν οι αποφασεις απο ολα τα ατομα που ειναι εκει και θα συμμετεχουν δηλαδη ελευθερα οποιο ατομο παιξει μεσα στο skype και το ζητημα ειναι να σεβαστουν τις αποφασεις. Εμεις σε αυτο το φορουμ δημοκρατικα εχουμε ψηφισει οτι και να γινεται για τα παντα και κανεις δεν ειναι αναντικαταστατος και πολιτιμοτερος απο τους αλλους ωστε να κανει για 50 ακομα και ο ομιλων. Κανεις δεν εχει απαγορευσει να κανει κατι που θα οφελησει την ομαδα και εχει γνωσεις για αυτα. Για παραδειγμα η αλεξανδρα πηρε πρωτοβουλια και εκανε αυτο το forum. Μετα ενα μεγαλο ευχαριστω σε oddy17-0 οδυσσεα και ombladon ηλια που τα παιδια δε τα ηξερα πιο πριν και βοηθησαν απο τη μερια του admin για την βελτιωση της εικονας του φορουμ. Οσοι γνωριζουν και εχουν θεληση μπορουν να βοηθησουν και δεν το απαγορευουμε σε κανενα αυτο εξαλου οσα πιο πολλα ατομα ασχολουνται τοσο το καλυτερο. Βεβαια ο ruller για να προβει σε αγορα ιστιοσελιδας εχει αλλα σχεδια για αυτο και δε θελει να μην εχει κανενα μη αγνωστο σε αυτον βοηθο του και να εχει την αποκλειστικη ευθυνη για το forum.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ChronisT
Legionnaire
Legionnaire
ChronisT


Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΣαβ Ιουλ 24, 2010 4:35 am

Αρχίσαμε ...... τα Ελληνικά τα χούγια.....

Γι' αυτό δεν παίζω ποτέ .gr servers

Ποιος είναι αυτός ο Ruler ρε παιδιά? Και τι σημαίνει δηλ. που πήρε σελίδα κλπ.?

Πρότασή μου είναι απλά να τους ΑΓΝΟΗΣΟΥΜΕ ολους.

Όσοι θέλουν να μπουν μαζί μας, εχει καλώς. Όσοι θέλουν να μπούν σε άλλο group πάλι καλώς.
Εμείς Έλληνες δεν χτυπάμε βέβαια σε com servers/

Απλά σβήστε το topic γιατί μονο κακό κάνει. Διαφήμιση του κάνετε του Ruler ή ξέρω εγώ ποιός τυχαίος είναι.
Εδώ έχουμε τον DimAth και τον Gespi μαζί μας που έχουνε κ κάποια παράσημα

Παράκληση στον admin να σβήσει όλο το topic κ συνεχίζουμε κανονικά.

Strength and Honour,
ChronisT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
afroxilanthi
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2010
Ηλικία : 46

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΣαβ Ιουλ 24, 2010 10:01 pm

ChronisT έγραψε:
Αρχίσαμε ...... τα Ελληνικά τα χούγια.....

Γι' αυτό δεν παίζω ποτέ .gr servers

Ποιος είναι αυτός ο Ruler ρε παιδιά? Και τι σημαίνει δηλ. που πήρε σελίδα κλπ.?

Πρότασή μου είναι απλά να τους ΑΓΝΟΗΣΟΥΜΕ ολους.

Όσοι θέλουν να μπουν μαζί μας, εχει καλώς. Όσοι θέλουν να μπούν σε άλλο group πάλι καλώς.
Εμείς Έλληνες δεν χτυπάμε βέβαια σε com servers/

Απλά σβήστε το topic γιατί μονο κακό κάνει. Διαφήμιση του κάνετε του Ruler ή ξέρω εγώ ποιός τυχαίος είναι.
Εδώ έχουμε τον DimAth και τον Gespi μαζί μας που έχουνε κ κάποια παράσημα

Παράκληση στον admin να σβήσει όλο το topic κ συνεχίζουμε κανονικά.

Strength and Honour,
ChronisT


Το ότι δεν γνωρίζουμε κάποια άτομα ή το ότι εδώ υπάρχουν άτομα εγνωσμένης αξίας, δε σημαίνει ότι μπαίνουμε σε μια μηδενιστική-ισοπεδωτική διαδικασία απαξίωσης και παραμερισμού όσων δεν συμφωνούν με τα δικά μας δεδομένα. Σαφώς και πρέπει να υπάρξει μια προσέγγιση αν υπάρχει διάθεση και από τις 2 πλευρές κι αν δεν βρεθεί βάση επικοινωνίας καλώς. Όχι όμως άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ykoia
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΚυρ Ιουλ 25, 2010 12:55 am

Ψηφιζω Αφροξυλανθη για το επιπεδο της Ελληνικης γλωσσας που χρησιμοποιει
(σαν γνησιοι ελληνες και μονοι μας να ειμαστε στον σερβερ παλι θα τα σπασουμε μεταξυ μας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ChronisT
Legionnaire
Legionnaire
ChronisT


Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΚυρ Ιουλ 25, 2010 3:29 am

Παράθεση :

Όχι όμως άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί εκ των προτέρων!

????????
Άναρχες κραυγές κ καννιβαλισμοί?
Εγώ είπα απλά να τους αγνοήσουμε κ ότι θέλει ο καθένας να κάνει ....

Μάλλον κάτι δεν διάβασες σωστά και ήταν τραγικά άστοχο το quote και ο σχολιασμός σου.
Διάβασε σε παρακαλώ ξανά το post μου αν έχεις λίγο χρόνο.

ChronisT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
afroxilanthi
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2010
Ηλικία : 46

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΚυρ Ιουλ 25, 2010 4:28 am

ChronisT έγραψε:
Παράθεση :

Όχι όμως άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί εκ των προτέρων!

????????
Άναρχες κραυγές κ καννιβαλισμοί?
Εγώ είπα απλά να τους αγνοήσουμε κ ότι θέλει ο καθένας να κάνει ....

Μάλλον κάτι δεν διάβασες σωστά και ήταν τραγικά άστοχο το quote και ο σχολιασμός σου.
Διάβασε σε παρακαλώ ξανά το post μου αν έχεις λίγο χρόνο.

ChronisT

Μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής και προφανώς παρεξηγήθηκε η απάντησή μου: Το "άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί" αναφέρεται σε όσα προηγήθηκαν του θέματος τόσο εδώ, όσο και στα κανάλια του skype. Το "τραγικά άστοχο" quote έγινε για να συμπεριλάβει τον χαρακτηρισμό "τυχαίος" και την απαξίωση του Ruler και των παιδιών που συνδράμουν την προσπάθειά του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asoee
Clubswinger
asoee


Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθηνα

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΚυρ Ιουλ 25, 2010 4:54 am

afroxilanthi έγραψε:
ChronisT έγραψε:
Παράθεση :

Όχι όμως άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί εκ των προτέρων!

????????
Άναρχες κραυγές κ καννιβαλισμοί?
Εγώ είπα απλά να τους αγνοήσουμε κ ότι θέλει ο καθένας να κάνει ....

Μάλλον κάτι δεν διάβασες σωστά και ήταν τραγικά άστοχο το quote και ο σχολιασμός σου.
Διάβασε σε παρακαλώ ξανά το post μου αν έχεις λίγο χρόνο.

ChronisT

Μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής και προφανώς παρεξηγήθηκε η απάντησή μου: Το "άναρχες κραυγές και καννιβαλισμοί" αναφέρεται σε όσα προηγήθηκαν του θέματος τόσο εδώ, όσο και στα κανάλια του skype. Το "τραγικά άστοχο" quote έγινε για να συμπεριλάβει τον χαρακτηρισμό "τυχαίος" και την απαξίωση του Ruler και των παιδιών που συνδράμουν την προσπάθειά του.

αφρουλα ο χρονης δεν εχει παιξει ποτε ελληνικους σερβερς παιζει μονο com και ετσι δεν ξερει τον ruller.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nekromantis
Legionnaire
Legionnaire
Nekromantis


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Πάτρα

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΚυρ Ιουλ 25, 2010 3:16 pm

Εγώ ρε παιδιά, σκέφτηκα κάτι διαφορετικό...

Για ποιόν λόγο, δεν φτιάχνουμε ένα forum, για όλους τους Έλληνες παίχτες του travian ? Δηλαδή ακριβώς όπως είναι το forum του travian, αλλά να μπορούμε να μιλάμε ελεύθερα χωρίς κάποιον Ruler ή κάποιον Ixydaki πάνω από το κεφάλι μας. Ούτε δύσκολο είναι να φτιαχτεί ένα, ούτε δύσκολο είναι να ενημερωθούν όλοι για αυτό, βγάζοντας ένα μαζικό σε κάθε συμμαχία, σε κάθε server....



ps Το μήνυμα αυτό ήθελα να το ποστάρω εδώ, αλλά χθες καταλάθως άνοιξα νέο topic (το οποίο μόλις έσβησα, για να ποστάρω εδώ το κείμενο). Ζητώ συγγνώμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noobakos
Phalanx
Phalanx



Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2010

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΔευ Αυγ 02, 2010 6:17 am

afro ο Ruler καλο θα ηταν να κατεβει απο το καλαμι το οποιο εχει καβαλησει και να γινει μια φορα συναινετικος μια και εχει λιγοτερο ατομα και φυσικα με πολυ λιγοτερη εμπειρια.Τυχαιος δεν ξερω αν ειναι αλλα απο οτι βλεπω υπαρχουν πολλα γνωστα ονοματα σε αυτη την προσπαθεια τα οποια σιγουρα δεν ειναι τυχαια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
afroxilanthi
Legionnaire
Legionnaire



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2010
Ηλικία : 46

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΔευ Αυγ 02, 2010 5:46 pm

Ωραία λοιπόν ας αναλωθούμε (για να μην πω πάλι καννιβαλιστούμε και παρεξηγηθώ) σε ανόητες αντιπαραθέσεις και διαχωρισμούς που φυσικά θα ωφελήσουν στη συλλογική κατά τα άλλα προσπάθεια. Στο χωριό μου λένε ότι "το μουλάρι θα προχωρήσει είτε το τραβήξεις από το χαλινάρι είτε το κλωτσήσεις".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimAth
Spearman
Spearman
DimAth


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 48

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΔευ Αυγ 02, 2010 8:59 pm

afroxilanthi έγραψε:
Ωραία λοιπόν ας αναλωθούμε (για να μην πω πάλι καννιβαλιστούμε και παρεξηγηθώ) σε ανόητες αντιπαραθέσεις και διαχωρισμούς που φυσικά θα ωφελήσουν στη συλλογική κατά τα άλλα προσπάθεια. Στο χωριό μου λένε ότι "το μουλάρι θα προχωρήσει είτε το τραβήξεις από το χαλινάρι είτε το κλωτσήσεις".

Tο μουλάρι μπορεί να προχωρήσει και χωρίς χαλινάρια και κλοτσιές δηλαδή με αγάπη, φροντίδα και στοργή!

Είπαμε θα κάνουμε μία ακόμα προσπάθεια προσέγγισης, ας όψονται οι καλοκαιρινές ημέρες που μας καθυστέρησαν και θα μας καθυστερήσουν απ' ότι φαίνεται και λιγο ακόμα!

Το έχουμε πει εξάλλου πολλές φορές τόσο μέσα στο forum μας όσο και στα room στο skype ότι οι πόρτες μας είναι ανοικτές για όλους και δεν νομίζω να έχεις αντιληφθεί κάτι διαφορετικό όλο αυτό τον καιρό.

p.s.: ΘΩΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dragonld
Legionnaire
Legionnaire
dragonld


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 42

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ   ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ EmptyΤρι Αυγ 03, 2010 9:12 pm

DimAth έγραψε:
afroxilanthi έγραψε:
Ωραία λοιπόν ας αναλωθούμε (για να μην πω πάλι καννιβαλιστούμε και παρεξηγηθώ) σε ανόητες αντιπαραθέσεις και διαχωρισμούς που φυσικά θα ωφελήσουν στη συλλογική κατά τα άλλα προσπάθεια. Στο χωριό μου λένε ότι "το μουλάρι θα προχωρήσει είτε το τραβήξεις από το χαλινάρι είτε το κλωτσήσεις".

Tο μουλάρι μπορεί να προχωρήσει και χωρίς χαλινάρια και κλοτσιές δηλαδή με αγάπη, φροντίδα και στοργή!

Είπαμε θα κάνουμε μία ακόμα προσπάθεια προσέγγισης, ας όψονται οι καλοκαιρινές ημέρες που μας καθυστέρησαν και θα μας καθυστερήσουν απ' ότι φαίνεται και λιγο ακόμα!

Το έχουμε πει εξάλλου πολλές φορές τόσο μέσα στο forum μας όσο και στα room στο skype ότι οι πόρτες μας είναι ανοικτές για όλους και δεν νομίζω να έχεις αντιληφθεί κάτι διαφορετικό όλο αυτό τον καιρό.

p.s.: ΘΩΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ

Σε ευχαριστω πολυ,ευχομαι και σε εσενα οτι καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
TRAVIAN : ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ :: Επίσημες ανακοινώσεις και διαγωνισμοί :: Επίσημες ανακοινώσεις-
Μετάβαση σε: